Fotosessioon Maika ja Malend

Elus esimest korda sai läbi tehtud päris fotosessioon uuele ehtekollektsioonile Maika ja Malend ning see toimus 18.veebruar Tallinna Polütehnikumi fotostuudios koostöös polütehnikumi fotoõpilase Mailis Vahenurmiga. Koostöö ja klapp sujusid kohe väga hästi. Mina võtsin enda kanda kunstniku ja stilisti töö, meesmodelli võtsin kodust kaasa ja meikariks tuli armas Mona Teder. Valgustuse ja fotograafi töö viis läbi Mailis Vahenurm. Tema kaudu tuli ka naismodell kaunis Karina Antonis. Tunnen tohutut tänutunnet kõigi osaliste eest, sest tulemus on ju rohkem kui lihtsalt head fotod.

Fotosessioonile eelnes muidugi konseptsiooni Maika ja Malendi materjalisse panek ja eheteks loomise protsess. Jällegi nagu ikka oli ajanappus, sest 18nda hommikuks pidid asjad laual valmis olema, et fotosessioon saaks alata. Peas oli plaan valmistada neli komplekti: 3 naistele ja 1 meestekomplekt. Ühtegi tööd polnud veel kaks nädalat enne sessiooni alustatud. Polnud aega kavandeid ka paberile panna, pildid lihtsalt jooksid silme ees, milline peaks olema lõpptulemus. Ette oli valmistatud ainult suuremas koguses hõbeplekki ja traati, ehtekividest oli olemas 50%.

Alustasin tööd malenuppude komplekteerimisega ja imetlemisega, et millistest võiks üldse mingit asja saada. Seejärel puhastasin vanad malendid osaliselt koorunud värvist. Kusjuures osad mustad malendid on värvitud paksu klaveri värviga. Tavaliselt heledamatel malenditel on nõrgem värv ja parem puhastada. Seejärel saagisin kullasepa saega, et võimalikult väike kadu oleks, kõik malendid pooleks. Kaelaehte jaoks osad isegi neljaks. Sundasend – kaelakangus, aga tegin rohkem kui vaja oli – igaks juhuks. Seejärel sai alles malendite vorme omavahel hakata kokku kombineerima ja mängida ehtekividega.

Malendi värviks valisin heledama kevadkollase avatuse ja vabaduse loomiseks konservatiivse male kõrvale, kombineeritud süsimustade ehtekivide, peamiselt spinellidega. Musta spinelli poleerpind on nii kohutavalt ilusa läikega, et valus hakkab 🙂 ja harmoniseerub nii ilusti kollasega. Muide, spinell on oma kõvaduselt 8 Mohni skaala järgi, kohe safiiri ja rubiini järel (need on 9), teemant 10. Seega oma omadustelt väga vastupidav ja hea kivi kasutamiseks ehetes.

Mäng konservatiivse ja reeglistiku rägastikust kubiseva male, kevadiselt kollase akrüüliga võõbatud malendite ja muldmusta värvi naturaalsest materjalist Eestis toodetud puuvillast õmmeldud maikade loomisprotsess oli alanud. Loomilkult jäi kive puudu ja viimasel hetkel tuli Kreekast juurde tellida. Arvestades Lõuna-Euroopa elustiili, palusin veel eraldi kirjaga müüjalt, et nad paneks kiiremas korras kivid posti ja mingi ime läbi jõudsidki need õigel ajal kohale. Viimased 5 päeva enne sessiooni ma põhimõtteliselt töötasin non-stop reziimil, muu elu jäi kõrvale, reede öö läks kella 4ni, tehes valmis veel kaelaehte. Kõik, mis plaanisin, ka valmis sain, olin küll füüsiliselt väsinud, kuid vaimult õnnelik!

Fotosessioon kestis kokku 6 tundi, alates valgustuse üles sättimise, modellidele meigi tegemise ja muude detailide nagu mansettide ja pluusi kaeluse ettevalmistamisega. Modell Karina Anton säras imeilusalt nendes kollastes maleehetes, samuti tuli ilusti kogu mänguga (minu lollustega) kaasa ka elukaaslane ja oli nõus kõigega. Fotograafiga oli töö nii mõnus, sujuv ja arvestav. Kõik sujus just nii nagu pidi ja astusime fotostuudiost täpselt 16:01 välja! Olen ülimalt tänulik sellise kogemuse eest ja suur kummardus kõigi osalejate ees. Ja ma täiega südamest nautisin kogu fotosessiooni müstilist protsessi. See on märgiline!