Mõtted isikunäituse Küllus ettevalmistamisest

Hetkel on mul kibekiire tegutsemine isiku näituse ettevalmistamisega ja väike ärevus toob hinge paanika, et kas ma ikka jõuan valmis. Sama tunne, mis EKAs enne hindamisi. Minu kolmas isikunäituse avamine toimub 16.juuni kell 18.00 Tallinnas A-Galeriis ja on avatud 16.06.2023 – 22.07.2023. Ideed ja mõtted on peas keerelnud juba mitu kuud ja inspireerivate materjalide jõudmine minu lauale võttis ka oma aja, osa alles liigub Jaapanist siiapoole. Müstiline mõnus ärevus! Kuidagi on ikka nii, et viimasel hetkel tekib aina uusi mõtteid, mida hirmsasti tahaks ära teha. Õnneks tuleb tähtaeg ja lajatab ukse kinni.

Olen aastaid kuidagi sügelenud ja proovinud seda kõike mõtestada ja sõnadesse panna, mida olen kogenud maal elades/olles ja kõik muu metsa ja merega seonduv. Nüüd on selge – see on „küllus“ – emotsioonide, tunnete, loodusandide, sõstrad, metsamarjad, seened, tuul, torm, põud, liigne soojus, kargus, vaikuse huilged, olelusvõitlused loomade ja lindude vahel ja inimene oma mõistusega selle keskmes. Looduses on kõike, see ongi nii kirju, kuid samas nii aus, instinktiivne ja korrastatud. Huvitav on see, et inimesena me võtame vastu seadusi, et korrigeerida ja korrastada endid ja seda, mis on juba looduseseaduste poolt korrastatud.

Näitus nimega Küllus on inspireeritud oma paiga leidmisest, sellega kohanemisest ning olemise ja elamisega ilmnenud emotsioonidest nagu rõõm, kurbus, üksindus, hirm ja seda kõike läbi aia- ja metsaandide. Rõõmu toovad majja ikka lihtsad ja sinust sõltumatud asjad. Jõuad paika, mille tundsid kaugelt ära, et see sind seal juba ootas. Sisetunne on nii õige, aga aru ei saa, kuidas selle kõigega hakkama saada. Usaldad ja võtad vastu nii nagu see on, nii nagu sa ise oled ja lihtsalt oled. Ja lihtsad asjad hakkavad juhtuma sinust sõltumata kui korraks seisatad. Märkad, et sõstrad on täna suuremad, kui eelmine kord ja ka jõhvikad on mahlasemad kui enne. Meel ja maitse saab küllust täis, hing puhkab ja rohkem vaja polegi.