Džentelmen ja ehted

Tänasel lumisel esimese advendi päeval tahaksin rääkida ühe imelise loo armastusest ja ehetest. Nimelt selle aasta kevadel ühel õhtul tuli mulle Columbias reisivalt sõbralt sõnum fotoga kahest rohelisest kivist. Selgus, et ta oli sattunud juhuslikult smaragdide paradiisi ehk vääriskivide poodi ja oli juba ka välja valinud ühed kaunid rohelised smaragdid, et valmistada nendest oma kõige kallimale kauges Eestis ühed kenad kõrvaehted. Ilus on igatsus, mis tekib kaugel reisil olles oma kallima järgi.

Ühel hetkel jõudsid need imelised rohelised smaragdid Columbiast minu lauale ja algas kõrvaehete kavandamine. Millegipärast oli mu lillekastis kasvama hakanud tuulekaer ja see tundus üksikuna nii ilus ja nii õrn…. nagu igatsus kallima järgi, kui olla kaugel.  Ja tuli mõte, et tahaksin seda ilusat ja õrna tunnet panna ka ehtesse. Tuulekaera mõte meeldis ka kliendile. Kavandasin Eesti tuulekaera terad kollase 750 prooviga kulda Columbia smaragdide ja pisikeste mustade teemantidega kokku. Ja valmisidki kaunid smaragdidega kõrvaehted.

Kusjuures esmakordselt tuli mul istutada smaragde ja teades, kui õrnad (kõvadus 7,5-8) need teinekord olla võivad, siis oli mul täitsa hirm nende purunemise ees kinnitamisel metalli.

Andes tuulekaera kõrvaehted üle kandjale, sain oma üllatuseks teada, et naine tegeleb oma igapäeva töös just põllumajandusega ja tuulekaer on üks suur peavalu, millega põllumehed võitlevad. Imeline on teada saada seoseid, kuidas juhused kokku jooksevad.

Ja mul on nii kohutavalt hea meel näha, et maailmast ei ole veel kõik dzentelmennid kadunud, kes armastavad oma südamedaami nii romantiliselt ja südamega. Selline ilus kõrvaehete romantiline sündimise lugu. Rahulikku advendiaega ja armastage ikka südamega!